One Day 16 + dla kogo?

03.11.2015
One Day 16+

O SYTUACJI DZIECI  POWYŻEJ 16 ROKU ŻYCIA 

 

CEL PROJEKTU

Spełnienie marzeń dzieci o normalnym, ciepłym domu który będą potrafili stworzyć. O skończonej szkole, podjęciu pracy

Po kilku latach pracy z dziećmi zrozumiałam że dla nich najważniejsza jest przyszłość. Pytają każdego czym się zajmuje- na czym polega jego praca.Na pytanie o marzenia większość odpowiada zgodnie : Praca, dom. Aby to osiągnąć potrzeba im jednak wiedzy oraz wiary w siebie - czasem krótka rozmowa odsłania ogromna pasję daje zalążek który kiełkuje nadzieją.

Dalsze działania fundacji to już telefony i rozmowy aby to marzenie stało się rzeczywistością

 

KTO POTRZEBUJE WSPARCIA I DLACZEGO?

Dzieciom z domu dziecka brak codziennej motywacji do nauki i dobrego zachowania, ponieważ martwią się swoim losem i boją się przyszłości. Często życie w grupie wiąże się z ciągłą walką o zainteresowanie wychowawców lub o różne przedmioty.
Życie w domu dziecka wywiera ogromny wpływ na psychikę młodego człowieka. Zaburzone jest nawiązywanie trwałych i silnych więzi emocjonalnych z innymi ludźmi. Przykre wspomnienia i doświadczenia rzutują na pewność siebie. Dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej czuje się gorsze od pozostałych dzieci w szkole. Częste złośliwości ze strony rówieśników pogłębiają jego niską samoocenę.
Dzieci stają się nieufne, bezradne i nie potrafią w dorosłym życiu radzić sobie z codziennymi problemami.Nie mają również dobrych wzorców zachowań. Polska należy obecnie do nielicznych krajów w Europie, w których funkcjonują duże domy dziecka. W innych krajach europejskich domy dziecka zostały już zlikwidowane, bądź znacznie ograniczono liczbę dzieci, które mogą się w nich wychowywać.

 

JAK POMAGAMY ?

Poprzez swoje działania otaczamy opieką dzieci potrzebujące – co roku nasi podopieczni otrzymują szereg szkoleń, pomoc psychologiczną , przystosowanie zawodowe oraz niezbędną pomoc socjalną by start w dorosłe życie był przyjemnością i w oczekiwaniu na samodzielność.

Dzięki One Day gwiazdka poznajemy dzieci które w tym roku potrzebują naszej pomocy -w tabelce marzeń znajdziecie Państwo wszystkie prośby od dzieci które dotyczą ich przyszłych marzeń zawodowych

 

wsparcie w usamodzielnieniu po wyjściu z placówki oraz na etapie przygotowania 16+

  • pomoc w znalezieniu pracy
  • Pomoc w znalezieniu studiów,szkół,szkoleń.
  • Pomoc w przygotowaniu sie do rozmowy o pracę
  • pomoc prawną
  • pomoc psychologiczną
  • wsparcie w sytuacjach kryzysowych